HC Tallinn alistas võõrsil 34:26 Coop Põlva

veebruar 19, 2019

Eesti meeste meistriliigas lõppes neljapäeval põhiturniir. HC Tallinn alistas võõrsil 34:26 (17:16) Coop Põlva.

Statistika (handball.ee)

Avaringis võõrsil karikavõitja HC Tallinnale vaid 31:33 alla jäänud Põlva Coop läks koduses Mesikäpa hallis 2:0 juhtima, kuid pealinlased vastasid kolme väravaga. 14. minuti ja viigiseisuni 8:8 arenes väga tasavägine heitlus, siis tegi Tallinn 5:1 vahespurdi ja Markus Viitkari täpse karistusviske järel juhiti 13:9.

Coop aga vastas järgmise viie minuti jooksul sarnase spurdiga ning Tõnu Jõksi tabamuse järel oli tablool jälle viik 14:14. Lõpuminutitel said külalised uuesti kahe väravaga ette, kuniks Jõks vähendas pausile minnes seisu 16:17 peale. Platsile naastes Tõnis Kase viigistas, ent siis kaldus kohtumine täielikult Tallinna kontrolli alla.

Pidurdamatusse hoogu sattus Robin Oberg, väravaid tuli mujaltki ning teise pooltunni esimesed kümme minutit kuulusid pealinlastele seisuga 8:2! Tallinn ei peatunud, Viitkar ja Rauno Aus kasvatasid eduseisu veelgi ja 43. minutil kirjutati vahe juba kahekohalise numbriga, 28:18.

Vahe kõikus 8 ja 11 vahel kohtumise lõpuni ning HC Tallinna võit tuli tulemusega 34:26. Oberg ja Viitkar viskasid kaheksa ning Uku-Tanel Laast viis väravat võitjate poolel, Kase arvele jäi kaheksa ning Jõksile seitse tabamust Coopi ridades.

Meistriliiga kaheksa meeskonda jagunevad nüüd vaheturniiriks kahte nelikusse, kõik kogutud punktid ja väravad võetakse kaasa. Pärast kaheringilist turniiri saavad tugevamast nelikust kaks esimest otse poolfinaali, kolmas-neljas kohtuvad veerandfinaalides nõrgema neliku kahe paremaga.

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]