HC Tallinn alistas tiitlikaitsja Põlva Serviti ja jätkab täiseduga + pildid ja kommentaarid

oktoober 10, 2018

Meeste meistriliigas võtsid teisipäeva õhtul mõõtu tabeli kaks esimest kui liider HC Tallinn võõrustas Kalevi spordihallis Põlva Servitit. Kohtumise jooksul vaid kahel korral kaotusseisu jäänud pealinlased said valitseva meistri üle klubiajaloo esimese võidu tulemusega 27:23 (14:12).

Makedoonia ekskoondislase Ivan Telepnevi avatabamusele oli kodumeeskonnal võimas vastus olemas. Järgmise viie minutiga visati kuus vastuseta väravat ning Markus Viitkar seadis tabloole numbrid 6:1! Kui pool avapoolajast oli kulunud, juhtis Tallinn 8:4. Nüüd hakkas Serviti vahet tõsisemalt kinni nõeluma ja hoides pealinlasi seitse minutit väravapõuas, viigistati 21. minutiks seis Hendrik Varuli käe läbi.

Mullu kolmes erinevas sarjas kõik üheksa omavahelist kohtumist kaotanud Tallinn sai uuesti ette, ent 23 minutit pärast eelmist eduseisu viis paremäär Sander Sarapuu põlvalased 11:10 juhtima. Poolaja lõpp sujus jälle paremini Jüri Lepa hoolealustel, kes Robin Obergi ja Rauno Ausi viimase minuti väravate abil läksid puhkepausile 14:12 eduseisus.

Teine pooltund algas nii nagu esimene lõppes ehk vasakäär Ausi tabamusega. Viitkar kasvatas võõrustajate edu veelgi, aga siis oli jälle aeg Serviti spurdi jaoks ning seis oli 16:15. Väravaid lisandus visalt, ent peamiselt viskas neid Tallinn ja kui veerand tundi jäi mängida, tabas Tallinna mängujuht Uku-Tanel Laast viiendat korda selles kohtumises, seisuks 21:17.

Serviti oli suurtes raskustes palli väravasse saamisega ning suutis seda tosinaminutilise perioodi jooksul vaid korra. 55. minutil asus Tallinn pärast Viitkari tabamust juhtima 26:18 ja kuigi põlvalased lõpetasid kohtumise 5:1 spurdiga, jäädi hiljaks ning võidupunktid kirjutati tulemusega 27:23 Tallinna kontole.

Laast viskas võitjate kasuks seitse, Viitkar ja Rainer Kelk viis ning Oberg kolm väravat. Kaotajate poolel jäi Henri Sillaste arvele kuus tabamust, Telepnev lisas neli, Varul ja Henri Hiiend kolm väravat. HC Tallinn jätkab täisedu ehk kaheksa punktiga, Servitil ja ühe kohtumise vähem pidanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil on viis silma.

Mustingu sõnul võitis HC Tallinn teenitult
“Olime läbi mängu hädas pallikaotustega, mida oli tohutult palju, kokku 17, mis tõi omakorda kaasa vastase poolt kiirrünnakud. Samuti oli puudujääke realiseerimisel, kokku 8 korral ei suutnud me täna üks üks olukorras väravat realiseerida. Kindlasti ei olnud ka osad mängijad mänguks korralikult valmis. Oli keeruline mäng, ei olnud lihtne. ” võttis Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting kaotuse põhjused lühidalt kokku.

Lisaks varjutas meeskonna mängu esimesel poolajal Sergii Ljubtšenko raske põlvevigastus, mille võrra jäi meeskonnal mängukäike viskejõu osas samuti vähemaks. Ka paneb selline vigastus teistmoodi mõtlema ja mängule vaatama.

Musting jätkas positiivsemalt: “Positiivse poole pealt tooks esile meeskonna kaitsemängu, oli küll lihtsamaid vigu, kuid selle tõttu ei saa kaitsemängu kritiseerida. Kiita tuleb ka väravavaht Eston Varuskit, kes aitas meeskonda ning 11:11 viiki jõudmine 1:5 kaotusseisest mängu alguses oli suuresti just tema teene. Täna oli HC  Tallinn parem ja täna olid nende kiirrünnakud paremad kui meie omad. Täna võitis HC Tallinn teenitult. Peame omi ridu korrastama ja tuleb leida uusi käike. Õnneks pingil veel käike on.”

Pildigalerii ERR Sport – https://sport.err.ee/867802/fotod-hc-tallinn-alistas-tiitlikaitsja-polva-serviti-ja-jatkab-taiseduga 

Pildil: Mängujuht Uku-Tanel Laast panustas HC Tallinna võitu Põlva Serviti üle seitsme väravaga. (Foto: HC Tallinn/arhiiv).

handball.ee/hcpolva.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE