HC Tallinn 2 tõusis viimasel mängupäeval hõbedale

mai 3, 2022

Meeste esiliiga tänavune hooaeg lõppes pühapäeval kohtumisega Tapal, kus HC Tallinn 2 alistas SK Tapa/Tapa valla Spordikooli tulemusega 44:30 (21:17). Võiduga kerkis HC Tallinn 2 lõpptabelis Põlva Coopiga võrdselt 36 punkti peale ning napsas hõbemedali tänu paremale väravate vahele omavahelistes mängudes.

Ehkki SK Tapa/Tapa VSK oli kindlustanud seitsmenda koha, oli meeskonnal võimalus sõna kaasa öelda medaliheitluses. Viigi või HC Tallinn 2 alistamise korral aidanuks tapalased hõbedale Põlva Coopi. Pealinlased vajasid teisele tabeliastmele tõusmiseks võitu.

Neljandal minutil sai Tapa pärast Robert Hiiemaa väravat 4:2 ette, aga see jäi järgmise 15 minuti jooksul ainsaks korraks, kui üks tiim kahe väravaga ees oli. Küll sai Tallinn ühega peale, siis jälle Tapa ning 18. minutil tuli Hardo Levo väravast 11:11 viik. Kodumeeskond jäi siis platsile neljakesi ning Tallinn spurtis eest.

Taavi Tibar tabas kaks korda ja peagi tuli Palle Viilu värava järel eduseis 16:12. Puhkepausile mindi pealinlaste juhtimisel 21:17 ja teise pooltunni algus kuulus kindlalt Tallinnale. Poolaja kaheksa esimese minutiga sai Tapa vaid korra palli vastase väravavõrku ja Jorma Käsper tegi 26:18.

Tallinn 2 ekskoondislaste pidurdamisega Tapa hakkama ei saanud. 20 minutit enne lõppu alustasid Tibar, Kristjan Järv ja Sten Toomla võimsat väravaseeriat ning Viilu viskas selle lõpetuseks 51. minutil 36:21.

Külaliste võidunumbrid olid lõpuks 44:30, kohtumise täpsemad olid Toomla ja Tibar üheksa väravaga, Viilu lisas kuus ja Järv viis. Tapa kasuks tabas Hiiemaa kuus, Levo viis ning Ailar Puhasmets ja Peeter Koppelmann neli korda.

handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]