Endine Islandi koondislane ei jätka HC Tallinnas mängimist

jaanuar 8, 2020
-Dadi Laxdal Gautason | Foto: Siim Semiskar

Novembri keskel Eesti liigades esimese islandlasena debüteerinud Dadi Laxdal ja HC Tallinn otsustasid nüüd oma koostöö lõpetada. 

Islandlane, kes on pärit täielikust käsipalliperest, kus mõlemad vanemad olid treenerid, jõudis Eesti meistriliigas, karikavõistlustel ja Balti liigas pidada HC Tallinna eest 7 mängu ja visata nendes 13 väravat. Enne kui vigastused hakkasid Laxdali karjääri segama jõudis mees muuseas juunioride maailmameistrivõistlustel oma riiki esindada ning Euroopa tippklubi Füchse Berlini juures testimisel käia.

Viimased aastad on mees vedanud oma firmat ning kuna tema töökohustused teda palju Eestisse tõid, otsustad mees mõned kuud tagasi vabatahtlikkuse korras liituda HC Tallinna võistkonnaga. “Mulle meeldis väga HC Tallinna filosoofia ning otsustasin ka nende särgi mängudes selga tõmmata,” ütles Dadi novembri keskpaigas. Kahjuks aga need samad ülesanded, mis islandlase siia tõid, viivad teda ka uutele jahimaadele.

“Kahjuks ma ei suutnud HC Tallinnale piisavalt aega ja energiat pühendada ning seetõttu jõudsime kokkuleppele, et lõpetame oma koostöö. Olen lähitulevikus taas Eestist minema kolimas.” lisas Laxdal uue aasta alguses. “Mulle väga meeldisid mängud Balti liigas, kus iga vastane oli minu jaoks uus ja üllatav. Loomulikult oleksin soovinud siin kauem olla ja näidata oma kogu potentsiaali käsipallurina, kuid kahjuks teised asjad segasid mul seda tegemast.”

“Tõenäoliselt olen ka tulevikus pisteliselt Eestis, kuid ei veeda siin enam piisavalt pikki perioode, et saaksin pühenduda käsipallile. Hetkel mul plaane ala juurde jääda pole, kuid kui kunagi leian omale püsiva elukoha ja hea projekti, siis loomulikult olen avatud kõikidele võimalustele.” vastas mees oma tulevikuplaanide kohta.

“Meil oli islandlasega esimene kontakt juba eelmisel suvel. Nüüd kui mees asus töökohustuse tõttu Eestis, oli meil väga hea meel, et nii suurte rahvusvaheliste kogemustega mees meile vabatahtlikult appi tuleb. Meil oli Dadiga algusest peale kokkulepe, et ta mängib meil nii kaua, kui meie põhimängujuht Uku-Tanel Laast, kellele andsime käsipallist kuueks kuuks vaheaasta, platsile naaseb.” kommenteeris HC Tallinna treener Risto Lepp. “Kuigi nüüd viivad töökohustused mehe taas Eestist minema oleme talle väga tänulikud, et ta meile appi tuli. Laxdal oli inimesena alati väga meeldiv ning omavaheline suhtlus oli väga lihtne.Ta andis endast alati parima ning meie noored said trennides näha rahvusvahelist taset.”

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE