Ehtsas Vestmanni-Piibelehe heitluses mängisid SK Tapa ja HC Tallinn viiki

märts 23, 2022

Meeste meistriliiga jätkus 11. vooru avamänguga, kus SK Tapa võõrustas HC Tallinnat. Ülipõnevas ja -pingelises heitluses juhtis kord üks, siis teine ning lõpuks paremat ei selgunudki – meeskonnad tegid 23:23 (11:12) viigi.

Kaks meeskonda alustasid Tapal hea kaitsega ja mõlemal pool platsi oldi raskustes korralike viskekohtade leidmisega. Seitsmendal minutil saatis SK Tapa väravavaht Artur Oganezov kahel korral täpse sööduga kiirrünnakusse Endrik Jaanise ning kodumeeskond sai 4:2 ette.

HC Tallinn viigistas, kuid veel kord toimis Oganezov-Jaanis tandem ja Tapa juhtis 6:4. Aleksei Šterbaki pommviskest tuli uuesti viik ning agressiivne kaitsetegevus muutus kohati liiga jõuliseks. Tapa ukrainlasest paremsisemine Igor Berežnõi lahkus vigastatuna ja mõlemad peatreenerid teenisid kohtunikelt kollase kaardi.

Tapa tegi seepeale minispurdi ja Vahur Oolup viis võõrustajad 9:6 ette. Ja nagu juba kombeks, tulid pealinlased kiirelt järele ning Jürgen Rooba viskas 9:9. 24. minutil olid pärast Ilja Kosmiraki tabamust jälle ees tapalased – 11:9, kuid see jäi nende viimaseks väravaks avapoolajal.

Marius Aleksejevit asendanud Armis Priskus tegi mitu head tõrjet ning ehkki ka Oganezov peatas Rooba karistusviske, realiseeris Kaspar Lees kaks kiirrünnakut järjest ja Tallinn võitis poolaja 12:11. Marten Saar küll viigistas teise pooltunni algul, ent siis võttis kolleegilt söödumeistri ameti üle Priskus.

Eesti koondise puurivaht saatis kiirrünnakusse nii Leesi kui ka Rooba ja Tallinn sai 15:12 juhtima. Oli Tapa kord tagaajaja rollist välja võidelda ja just seda tehtigi. Kuueminutilise perioodi kestel tabas Oolup kahel puhul, Marcus Rättel korra ja Saare karistusvise viis 16:15 ette Tapa.

Otse loomulikult tulid järgmised kolm väravat pealinlaste visetest, kasvatajaklubi vastu tabasid Lees ja Karl Kramm. 49. minutil juhtis Tallinn 21:19, aga jäi siis kaheksaks minutiks väravata. Tapa tabelipoolele lisas numbreid peaaegu ainusikuliselt Oolup, sest kui ta 54. minutil 21:21 viigi viskas, oli tema nimel teise poolaja kümnest tabamusest seitse.

Saar viis Tapa 22:21 ette, Vitali Gorovõi viigistas. Aleksejev tõrjus seejärel nii Rätteli karistusviske kui ka Artur Morgensoni kiirrünnaku, aga ikka suutis Saar tapalased veel juhtima viia. Viimase minuti alates oli seitsmemeetrijoonelt täpne Lees ning viimased rünnakud ei õnnestunud kumbalgi tiimil.

Võitluslik ja ehtne Vestmanni-Piibelehe heitlus lõppes 23:23 viigiga. Oolup viskas Tapa kasuks kümme, Saar seitse ja Jaanis kolm väravat. Tallinnal tabasid Lees ja Rooba kuus ning Štšerbak neli korda. Liigatabelis on Tallinnal nüüd kümme ja Tapal viis punkti.

Järgmised mängud meeste meistriliigas:

23.03.  19:00  Raasiku/Mistra – Põlva Serviti (Arukülas)

23.03.  19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Viljandis)

26.03.  17:00  Viljandi HC – Raasiku/Mistra (Viljandis, 5. vooru mäng)

26.03.  18:00  HC Tallinn – Põlva Serviti (Sõle spordihoones, 5. vooru mäng)

Pildil: Palliga SK Tapa ja HC Tallinna põnevuslahingus kümme väravat visanud Vahur Oolup. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]