Meeste meistriliigas algavad vaheturniirid

veebruar 26, 2019

Paarinädalase pausi järel jätkuvad mängud Eesti meeste meistriliigas. Algavad vaheturniirid ehk kaheksa meeskonda jagunesid kahte nelikusse. Avavooru kohtumised hajuvad kolmele päevale, neist eeldatavalt põnevaim toimub laupäeval, kui HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustab HC Tallinnat.

Liider Kehra võõrustab laupäeval Tallinnat

A-vaheturniir algab neljapäeval Põlva-sisese lahinguga, kui vastamisi lähevad Serviti ja Coop. Tiitlikaitsja pole oma duubelmeeskonnale kahe hooaja jooksul kordagi alla jäänud, tänavused põhiturniiri võidunumbrid olid 33:21 ja 35:22. Serviti on 2019. aastal erinevate sarjade peale võitnud kümme mängu 11-st.

Avavooru põnevuslahing toimub aga laupäeval kui HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võtab kodusaalis vastu HC Tallinna. Viimasel kahel hooajal on meeskonnad kohtunud neli korda ja alati lõppes mäng kodumeeskonna võiduga. Tänavu oli Kehra kodus parem 28:23 ning kuu aega tagasi võttis Tallinn 29:25 võidu.

“Mitte et ükski kohtumine meistriliigas väheoluline oleks, aga nüüd on jäänud vaid tähtsad mängud,” lausus kehralaste peatreener Kaupo Liiva. “Tahaks vaheturniiri esikohal lõpetada ja play-offiks koduväljakueelise saada. Selles suhtes on kohe avamäng ülitähtis, sest võidu korral saaks Tallinnaga vahet kasvatada.”

Kehra pidi pühapäeval Balti liigas olude sunnil teisel poolajal väravasuule saatma Indrek Normaku. “Kristian Käbi vigastas põlve, aga loodetavasti mitte tõsiselt ja Mikk Aasmaa on haige, aga ehk on laupäevaks seis parem.  Balti liigast saime vähemalt laupäeval hea emotsiooni ja sarnast võitlejamentaliteeti sooviks edaspidi pidevalt näha,” lisas Liiva.

Vigastused räsivad ka HC Tallinnat. “Õnneks on laupäevani aega, vaatame, kes tervenevad. Oleme siiski võtnud seisukoha, et kes sada protsenti terve pole, platsile ei jookse. Panused on vaheturniiril kõrged ja kogu esikolmik rihib esimest kohta, aga riske me ei võta. Avamäng Kehraga saab olema väga oluline, sest kaotus jätaks meid juba viie punkti kaugusele,” arutles Tallinna peatreener Jüri Lepp.

handball.ee/hctallinn.ee

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE