HC Tallinn palkas kaheks kuuks Valgevenest vasakukäelise tagamängija

november 3, 2020

Käsipalliklubi HC Tallinn lisab oma koosseisu veel ühe leegionäri, kui võistkonnaga liitub 32-aastane Valgevene paremsisemine, Andrei Vakhnovich. Eelnevalt teatati ka Eesti koondise raudvara, Marius Aleksejevi ja ukrainlasest paremääre, Dmytro Turchenko liitumisest.

Oma karjääri jooksul Iisraelis, Hispaanias, Ungaris, Türgis, Poolas ja Valgevenes mänginud ekskoondislast nägi Eesti väljakutel ka kaks hooaega tagasi, kui Vaknovich kandis HC Kehra Horizon/Pulp&Paperi värve. “Kehra aega meenutan positiivse emotsiooniga. Mäletan hästi, et tähtsamad mängud olid meil alati Tallinna ja Põlva vastu. Tänavu on sellesse nimekirja tõusnud ka Viljandi ja Tapa,” rääkis 2018/2019 hooajal Kehra eest 25 mänguga 83 väravat visanud valgevenelane.

“Koroonaviiruse leviku tõttu olin Poolas karantiinis ning sel ajal olime Ristoga (Lepp, HC Tallinna peatreener – toim.) ühenduses. Pärast lühikest testperioodi Eesti pealinnas jõudsimegi kokkuleppele,” kommenteeris Turchenko liitumise tagamaid. “Klubis on kõik professionaalselt korraldatud ning mind üllatas kui modernselt ja hästi siin kõik lahendatud on. Risto ambitsioonid on väga suured ning olen õnnelik, et ma selle tiimiga liituda sain.”

“Meil on veel tiimina pikk maa minna, peame oma koostööd veel palju parandama, sest võistkonnas on palju uusi mängijaid,” ütles leegionär esimese mängu kohta HC Tallinna särgis.

“Meil on väga hea meel, et oleme kümnekonna päeva jooksul löönud käed kolme kogenud ja tugeva taustaga mängijaga (väravavaht Marius Aleksejev, paremäär Dmytro Turchenko ja paremsisemine Andrei Vachnovich). Kuna see hooaeg on eriline ning keegi ei tea kaua meil võimalus oma lemmikalaga tegeleda, siis võtsime teadlikult komplekteerimisega väga tagasihoidliku joone. Ka tulemused on seda peegeldanud. Kuna leidsime hiljuti uue toetaja, siis saime vasakukäelise tagamängija Andrei endale palgata, kuid seda esialgu vaid detsembri lõpuni. Juhul kui leiame vahendeid võimalikelt toetajatelt juurde, siis me sooviks temaga jätkata hooaja lõpuni. Esmased muljed kolmest uuest mängijast on väga professionaalsed, kuigi selge, et nad vajavad veel sissesulamisaega. Mul on tõeliselt heameel selle üle, et trennis on tänu sellele tekkinud tugev võistkonnasisene konkurents igale kohale”, lausus Tallinna peatreener Risto Lepp.

Tallinn osaleb sel aastal lisaks Eesti meistrisarjale ka Soome liigas ning eurosarjas. Järgmine kord võib kõiki uusi täiendusi platsile jooksmas näha 11. novembril, kui vastase väljakul minnakse vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga.

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE