HC Tallinn osaleb esmakordselt karika Final 4 turniiril + vaata otse

detsember 1, 2018

Pühapäeval selgub Põlva Mesikäpa hallis Eesti 2018. aasta meeste karikavõitja. Finalistid selguvad laupäeval, mil Põlva-siseses vastasseisus kohtuvad Arcwood ja Serviti ning teises poolfinaalis HC Tallinn ja Viljandi HC. Kohamängudega tehakse pühapäeval algust kell 13.00, võitja selgub kell 15.00 algavas finaalis.

Vaata otseülekandeid EKL-i YouTube-is

Serviti alustab mullu võidetud trofee kaitsmist 12-kordse karikavõitjana. Ülejäänud finaalnelikusse jõudnutel on kolme peale ette näidata üks karikatriumf, sest mullune finalist Viljandi HC võitis klubiajaloo ainsa tiitli 2014. aastal. Põlva/Arcwood lõpetas kolm aastat tagasi karikavõistlused kolmanda kohaga, HC Tallinn debüteerib finaalturniiril.

Karikavõistluste finaalturniiri avab Põlva-derbi

Huvitava tõsiasjana on Serviti sellest nelikust ainus meeskond, kes teekonda finaalturniirile täiseduga ei läbinud. Tõsi, loosi tahtel satuti avaringis kokku HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga, kellega pärast kümneväravalist võitu avamängus korduskohtumine viiki mängiti.

“Meil pole tänavune hooaeg lihtsalt kulgenud ja kindlasti pole me veel samal tasemel, kus olime aasta või kaks tagasi,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Seega ei saa lihtne olema nädalavahetuselgi. Poolfinaaliks saime huvitava vastase – kõik mu enda endised õpilased. Eks mina tunnen neid ja nemad omakorda minu käekirja, saab põnev olema.”

Mustingul pole mingit kavatsust esiliigas mängivat Põlva/Arcwoodi alahinnata. “Kogemused, oskused ja tahe – kõik on selles tiimis olemas. Peame äärmiselt hästi valmis olema, materjali on vastasel küll ja eriti kui keegi hoogu satub, võib raskeks minna. Põlva publikule on tegemist maiuspalaga, sest mõlemal on kodukandis oma poolehoidjad,” teadis Musting.

“Pole mitu aastat Servitiga mänginud, aga suuri saladusi ilmselt pole – Mesikäpa hallis vaatame ju teineteise mänge pidevalt,” sõnas esiliigaliidri peatreener Romet Oone. “Üllatust on raske oodata, Servitil on nii tehniline kui füüsiline pool hoopis teisel tasemel. Meie treenime korra, nemad viis päeva nädalas ehk siis siin on vahe päris suur.”

Oone ootab kolleegiga sarnaselt toetust tribüünidelt. “Loodetavasti tuleb saal rahvast täis ja oma toetajate silme ees ei tahaks häbisse jääda. Erinevalt kolmest ülejäänud meeskonnast pole meil mingit võidukohustust ja äkki mängib see meie kasuks. Nelja hulka pääs oli meile juba omaette saavutus ning läheneme mängudele rahulikult ja pingevabalt,” lisas Oone, kelle juhendatavad veerandfinaalis meistriliigaklubi SK Tapa välja lülitasid.

Marko Koks: kes siis karikat ei tahaks võita

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi HC Tallinn ja Viljandi HC, kes tänavu juba kahel korral erinevates sarjades heidelnud – Balti liigas võitsid pealinlased, kümme päeva tagasi meistriliigas said üheväravalise võidu mulgid. Mullusel debüüthooajal kaotas Tallinn karikavõistluste veerandfinaalis Servitile, Viljandi jäi samale vastasele alla finaalmängus.

“Viljandi sai viimati meie vastu võidumaitse suhu, nii et kerget poolfinaali ei oota,” kinnitas Tallinna peatreener Jüri Lepp. “Meie mäng pole viimastel nädalatel oktoobrikuisel tasemel olnud, eriti valmistavad muret väravavahid ja kaitsetegevus. Neljapäevalgi lasime Coopil 31 väravat visata ja tegime oma elu raskeks.”

Lepp tõstis Kehra juhendajana Eesti karika pea kohale 11 korda ja teab, mis turniiriga tegu. “Liigas on kaotuse järel aega vigu parandada, karikasarja finaalturniiril eksimisruumi pole. Peame kõvasti vaeva nägema, kui tahame finaali jõuda, sest Viljandil võib olla õhem koosseis kui liigas, aga kvaliteeti on seal piisavalt,” hindas Lepp.

Mulluse finalisti ridades ei tee kaasa karikasarjas Viljandi Spordikooli esindanud Aleksander Pertelson ja Oliver Ruut, lisaks pole kopsupõletikust veel taastunud Mihkel Lõpp. “Tuleb mängida nendega, kes on. Võibolla ongi vähem peavalu, keda platsile saata, kui pink nii lühikeseks jääb,” vihjas muiates Viljandi peatreener Marko Koks.

“Neljapäeval saime Tapa vastu punkti, ehkki vastane vääris võitu rohkem,” tunnistas Koks. “Liiga üles-alla käib see mäng hetkel, aga äkki tõi meid maa peale tagasi. Pärast võitu HC Tallinna üle arvasid vist mõned mehed, et olemegi nii kõvas hoos. Nädalavahetusel mänguilu ei maksa midagi, loeb ainult võit, sest kes siis karikat ei tahaks võita,” tunnistas Koks.

Eesti karikavõistluste finaalturniir Põlvas:

1.12.   16:00  Põlva/Arcwood – Põlva Serviti

1.12.   18:00  HC Tallinn – Viljandi HC

2.12.   13:00  Pronksimäng

2.12.   15:00  Finaal

Pildil: Üks neist neljast peatreenerist võib end pühapäeval 2018. aasta Eesti karikavõitjaks nimetada. (Fotod: Helin Potter/HC Tallinn/arhiiv).<

handball.ee

 

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE