Eesti sünnipäeval pidime Põlva paremust tunnistama

veebruar 24, 2021

Meeste meistriliigas tähistati vabariigi aastapäeva sportlikult, sest Põlvas kohtusid järjekordses liigamängus Serviti ja Tallinn. Kolmandat korda sel aastal oli Serviti konkurendist parem, sel korral tulemusega 29:20 (13:8) ning kindlustas ühtlasi põhiturniiril esikoha.

Serviti andis mitmele pallurile puhkepäeva ning euromängudes pealtvaatajarolliga leppima pidanud neli pallurit said oma võimaluse. Tallinna ridades naasis Eesti palliväljakutele neli hooaega Hollandis mänginud Jesper Bruno Bramanis ja tagasituleku tegi pärast pikemat pausi ka joonemängija Rainer Kelk, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Markus Oliver Mädo viskas küll kohtumise avavärava, aga põlvalased vastasid kiirelt kolme tabamusega. Mädo karistusviskest tuli uuesti viik 3:3 ning külalistel oli võimalusi enamakski, ent kuidagi ei suudetud üle mängida Serviti väravavaht Eston Varuskit.

Mingi aja kasvas skoor ainult karistusvisete abil ja seisul 5:4 ei saanud kumbki meeskond nelja minuti jooksul palli vastase võrku. Serviti kaitse toimis hästi ja teisel pool platsi võttis kolleeg Varuskist eeskuju Tallinna kogenud puurivaht Marius Aleksejev, kellele tulid appi ka väravaraamid.

Kodumeeskond spurtis 7:4 juhtima, peagi tuli Otto Karl Kont karistusviske järel seisuks 10:5. 26. minutil tegi sama mees 12:6 ja Alfred Timmo kasvatas edu seitsmeväravaliseks. Mädo ja Dmõtro Turtšenko tulistasid vaheajaks tabloole seisu 13:8.

Teise pooltunni algul oli kohtunikud lahked karistusi jagama ning harva, kui meeskonnad samaaegselt platsil täiskoosseisudes said tegutseda. Mängu lõpuks kogunes mõlemal tiimil eemaldamisi kuus, kusjuures Bramanise tagasitulek lõppes 45. minutil, mil ta kolmanda kaheminutilise karistuse tõttu punase kaardi sai.

Väravaid visati teise poolaja algul kordamööda. Tallinna peatreener Risto Lepp püüdis rünnakut elavdada väravavahti seitsmenda väljakumängijaga asendades ja 39. minutil tuli Markus Viitkari viskest 17:13. Ei läinud aga kaua, et Serviti jälle eest rebiks ja Ülljo Pihus tegi 21:14.

Uus lootus tekkis pealinlastele 51. minutil, olles Kaspar Leesi vedamisel jälle nelja värava kaugusel jõudnud. Aga seisult 23:19 tabas Tallinn ülejäänud mänguaja jooksul veel vaid korra ning täiseduga liigat jätkav Serviti võttis kindla võidu tulemusega 29:20.

Kont viskas võitjate kasuks kuus, Timmo ja Mathias Rebane viis ning Arturs Meikšans neli väravat. Tallinna poolel olid täpsemad Mädo seitsme, Lees viie ja Rauno Aus kolme tabamusega.

6. Raasiku/Mistra 16 1 0 15 338:471 2

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 80, Hendrik Koks (Viljandi) – 79, Rail Ageni (Tapa) – 78, Mathias Rebane (Serviti) – 70, Dmõtro Jankovski (Kehra) – 66, Martin Nerut – 63, Taavi Tibar (mõl Raasiku) – 60 ja Markus Viitkar (Tallinn) – 58 väravat.

Järgmised mängud Eesti meistriliigas:

3.03.   19:00  Põlva Serviti – Viljandi HC

4.03.   19:00  SK Tapa/N.R. Energy – Raasiku/Mistra

5.03.   19:00  Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]