Annetus

HC Tallinna tegevjuht Risto Lepa pöördumine (30.03.2017):

Tere lp Merivälja kolme treeninggrupi lapsevanemad!

Suurimad tänud kõikidele nendele vanematele, kes osalesid lapsevanemate koosolekul N, 16. märtsil, et leida lahendus Merivälja Kooli spordisaali üüri kallinemise tõttu tekkinud eelarveaugu täitmiseks!

PROBLEEM SÜGISEL 2016
Teatavasti saatis Merivälja Kooli juhtkond meile septembri lõpus uue hooaja lepingu, kus oli märgitud saaliüüriks 100% täishinnast. Sama saalirendi tunnihind määrati sel hooajal kõikidele rentnikele ning ei tehtud vahet päevastel aegadel treenivatel (Merivälja Kooli lastega tegutsevad klubid) ning õhtustel aegadel treenivatel (tavaliselt täiskasvanutest ärikliendid). Meil oli eelarve paika pandud juba augustis 2016 ning hinnamuutusest saime teada alles kooli juhtkonna poolt septembri lõpus nende poolt saadetud lepinguga. Eelneval kahel hooajal oli meile saaliüür -50% täishinnast ning hinnamuutmisest keegi meile teada enne lepingu saatmist ei andnud. Tallinna linna koolidel on võimalus teha oma kooli laste treeninguteks klubidele kuni -60% soodustusi. Samas on aga koolidel juriidiline õigus küsida 100% summa, kuna saavad osaliselt raha kasutada väljarenditust summast oma kooli tarbeks. Siiski oleme seisukohal, et pole eetiline teenida oma kooli laste pealt kooli jaoks raha. Kooli juhtkond ütleb, et saali nõudlus on nii suur ning seetõttu saavad ka hinda tõsta. Teeme koolile ettepaneku, et järgmisel hooajal oleks laste treeningud nt. senised -50 või -30%, kuid ärikliendid maksaksid siis rohkem kui 100% hinnast kui see peaks võimalik olema seadusega. Sügisel toimus samuti Merivälja lastevanemate koosolek, kuid ma ei saanud siis lapse sünni tõttu osaleda, seda teemat puudutati vähe ning asi jäi poolikuks ning lahendust sellel koosolekul ei tulnud!

KOOLI PÕHJENDUS:
Koolil oli erinevaid põhjuseid saalihinda tõsta ning siin koolipoolse esindaja e- mail 17.10.2017: “tahvelarvutid, mööbel, robootika- ja füüsika õppevahendid. Samuti ujula robot. Need summad on meil juba planeeritud ja selleks on vaja omatulude plaan aasta lõpuks täis saada”.

KOOLIGA SAAVUTATUD KOKKULEPE SÜGISEL 2016:
Me alustasime “võitlus” 100% hinna vastu, kuna ei pidanud seda eetiliseks. Kool otsustas langetada saalirendi hinda 70% peale e. siis teha täishinnast laste treeninguteks -30% hinnasoodustusega (eelnevatel hooaegadel -50%) alates veebruarist 2017. September 2016 kuni jaanuar 2017 hinnad olid 100%. Kool seda meile sügisel lubas ning oma lubadust ka täitis.

KOOSOLEKUL OTSUSTATUD EDASISED MEIEPOOLSED KÄIGUD
Kuna saaliüürist tulenev puuduv summa tuleb meil leida ning selleks on 2619,96 EUR (selle summa oleme Tallinna Linnakantseleile võlgu, kes siis saalirendi üüriarved väljastab), siis otsustasime koosolekul osalevate lapsevanematega nii edasi minna:
1. Leiame lahenduse, peame oma lubadust ning tasume võla (klubi võtab ka enda peale süü, et asjaga tegelesime liiga hilja ning peame nüüd tagant järgi sellega tegelema) koos lapsevanemate abiga.
2. Puudujääva summa loodame leida Merivälja gruppide 40 lapse vanemate või nende firmade/töökohtade kaudu annetusi kogudes (kui lapsevanem soovib ettevõtte kaudu toetada seda, siis saame ettevõttega teha reklaamlepingu ning sel juhul saab ettevõte kaudu kõige lihtsamalt meid aidata). Kui me jagaks summa 40 lapse peale, siis tuleks kokku 65,5 EUR iga lapse perele. Me ei tee seda kellelegi kohustuseks ning kõik võivad maksta või mitte maksta. See seotud iga ühe majandusliku olukorra või võimalusega.
3. Kui me ei leia Merivälja lapsevanemate hulgast kokku 2619,96 EUR, siis puudujäägi loodame leida klubi teiste piirkonna lapsevanemate abiga.
4. Koosolekul otsustasime (lapsevanematelt väga hea ettepanek), et me maksame võlgu oleva saalirendi ära, kui kool teeb meiega kohe lepingu ka järgmiseks hooajaks -30% (ilmselt -50% uuesti loota oleks liiga sinisilmne) tingimustel ning samadel aegadel nagu tänavu. Sedasi katsume koolilt saada garantii tulevikuks, et meie laste trenniaegu ei tõsteta nagu seni juhtnud ning saaksime ka järgmise hooaja liikmemaksu võimalikult vara paika.

Merivalja 1617 saalirendi arved (Exceli tabel)

VÕLG VAJA MAKSTA, AGA KUIDAS EDASI?
Igal lapsevanemal on võimalus teha annetus või mitte. Me kedagi sundida ei saa ega soovi. Palun oma otsusest teada anda Google Docsi. Annetuse kontonumber on all kirjas ning see konto pole liikmemaksu arvelduskontoga sama (hilisemate sekelduste pärast olge täpsed, kuna e-pangad kipuvad automaatselt ühe organisatsiooni kontot teile ette viskama) – http://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddSZ5AvGiTdP9Pbb- QMiV5P88nNt9bHXMracfUl0Cr4-JGXA/viewform?c=0&w=1

NB! Kellel on küsimusi, siis helistage või saatke sms. Kuna asjaga kiire, siis palun e-maili mitte saata!

Annetuse konto:
NIMI: Käsipalliklubi HC Tallinn
Kontonumber: EE572200221064165689 (Swedbank) – konto on erinev liikmemaksu kontost!

NB! Kolmapäev, 5. aprillil saadame Merivälja lastevanemate summa e-mailiga, mis nende annetustest laekus (paneme summa ja eesnimi, et kõik oleks läbipaistev. Kes ei soovi oma eesnime annetuse juurde, siis teavitage sellest sms-iga) ning maksame kohe selle summa ulatuses võla ära! Alates veebruari algusest mai lõpuni on vaja leida 15 EUR lapse pealt juurde ning ilmselt lisame selle alates aprillist arvetele (aprill – lisa 5 EUR, mai lisa 5 EUR ja juuni lisa 5 EUR).

Parimate soovidega,

Risto Lepp
HC Tallinn tegevjuht 52 45 825

 

https://hctallinn.ee/wp-content/uploads/2020/06/hc-tallinn-text-logo-text-with-crest.png

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]

POPULAARNE