Serviti läks HC Tallinn vastu poolfinaalseeriat 1:0 juhtima + vaata DELFI TV ülekannet

aprill 19, 2018

Nädalavahetusel Balti liigas heade esitustega hõbedale tulnud Põlva Serviti jätkas sama hooga Eesti meistrivõistluste poolfinaalis, kus sai HC Tallinna üle kolme võiduni peetava seeria avamängus 27:21 (15:7) võidu.

Teine kohtumine toimub esmaspäeval, 23. aprillil algusega kell 19 Kalevi spordihallis.

Serviti soosikuseisus oli selles poolfinaalpaaris küll selge, kuid nii ühepoolset algust ei oodatud. Kodumeeskond läks 5:0 ette ja mängitud oli viis sekundit üle kaheksa minuti kui Risto Kiil pealinlaste avavärava viskas. Serviti kaitse oli väga agressiivne ja kuidagi ei saanud Tallinna mängijad palli mööda Eston Varuskist, kes vahepeal tegi neli tõrjet järjest.

Avapoolaja keskpaigaks juhtis Serviti 9:2 ja vahe võinuks suuremgi olla, kuid ka Tallinna väravapostide vahel tegi head tööd Armis Priskus. 27. minutiks viis Anatoli Tšezlov tiitlikaitsja üheksa väravaga juhtima, ent Marko Slastinovski täpne vise tegi poolajaseisuks 15:7.

Rünnakuga hädas olnud Tallinn tõstis riietusruumist välja tulles tempot ning Marek Karu ja Slastinovski vähendasid vahet. Serviti vastas kiirelt ja peagi viis Raiko Rudissaar vahe esmakordselt kahekohaliseks, 19:9. Seisul 20:10 muutusid põlvalased rünnakul lohakaks, Priskus tegi endiselt häid tõrjeid ning kontroll libises Tallinnale.

Võõrustajad jäid seitsmeks minutiks kuivale, kaks kiirrünnakut Karult ja tabamus Sander Sven Annulalt ning vahe oli jälle seitse väravat. Serviti tuli mängu tagasi, ent peagi saabus uus mõõn. 4:0 vahespurt tõi meistriliiga debütandi juba nelja värava kaugusele, kuid lähemale kui 24:20 täpselt viis minutit enne kohtumise lõppu Tallinn ei pääsenud.

Serviti võttis avamängus 27:21 võidu ja asus poolfinaalseeriat 1:0 juhtima. Tšezlov ja Hendrik Varul viskasid võitjatele viis, Carl-Eric Uibo ja Roman Aizatullov neli väravat. Tallinna poolel läks võrdselt neli tabamust protokolli nii Slastinovskile, Karule kui Markus Viitkarile. Teine poolfinaalseeria Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel algab neljapäeval.

Täna puudusid Servitil mõlemad vasakääred Henri Sillaste ja Siivo Sokk ning harjumuspäratult tegutsesid sel positsioonil tagamängijad Rudissaar ja Henri Hiiend. “Sillastel on väike trauma ja Sokk on haige,” selgitas põlvalaste peatreener Kalmer Musting. “Avapoolaeg oli meie poolt hea, kuid teine pooltund enam mitte. Pingilt tulijad suures osas ebaõnnestusid ja ehkki vahe vähenes, siis päris ohtlikuks seis ei muutunud.”

HC Tallinna peatreener Jüri Lepp tunnistas, et mängusaatus otsustati esimese veerandtunniga. “Meil pole tugevaid mänge ammu olnud ja Serviti tuli võimsa hooga Balti liiga nädalavahetuse pealt. Saime küll teisel poolajal lähemale, aga olgem ausad, võidušansse ei tekkinud. Üritame kodus paremini vastu saada,” lubas Lepp.

Pildil: Eston Varusk tegi poolfinaalis HC Tallinna vastu olulisi tõrjeid, sealhulgas peatas Enrico Antoni karistusviske. (Foto: Helin Potter).

Statistika (handball.ee)

Vaata DELFI TV täispikkuses mängu ülekannet SIIT

hctallinn.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]