Tutvustus

header

Käsipalliklubi HC Tallinn alustas 2012. aasta sügisest mitmekülgse- ja üldfüüsilise suunitlusega käsipallitreeningute pakkumist nii noortele kui täiskasvanutele. Alates 2016. aasta septembrist tegutseb klubi enamustes Tallinna linnaosades ning ka mitmes pealinna lähivallas (Harku, Rae, Viimsi, Jõelähtme, Saue). HC Tallinn asutas tütarklubi HC Tartu 2014. aastal ning HC Pärnu 2015. aastal.

HC Tallinnal on üle 30 noorte (poisid ja tüdrkud) treeninggrupi ja üle 500 lapse vanuses 7-15. Klubi meeste esindusvõistkond osaleb Eesti meeste meistriliigas, samuti on meil võistkond meeste esiliigas ning naiste meistriliigas.

Kaasaegse meetodite ja personaalse lähenemise abil soovib klubi kasvatada lastest tugeva vaimu ja füüsisega väärikad inimesed. Prioriteediks on klubipüramiidi rajamine. Tulevikus plaanime luua ka professionaalse esindusmeeskonna ning ehitada Tallinna kesklinna oma treeningkeskuse, et pakkuda oma klubi kasvandikele väljundit jõudmaks tipptasemele.

Lõbusad, mängulised ja üldfüüsilise suunitlusega treeningud. Lisaks liikumis-­ ja pallimängudele (käsi­-, rahvaste-­, jalg-­ ja korvpall) on treeningutel au sees ka kergejõustik ja akrobaatika. Hoovispordi vähenemise tõttu soovime arendada laste kehalist seisundit läbi mitmekülgse tegevuse. Käsipall on uuringute kohaselt last enim arendav pallimäng, arendades vastupidavust, kiirust, jõudu, koordinatsiooni, käte-­jalgade­-keha tugevust, koostööd ja õigete otsuste tegemise oskust. Pakume lastele võimalust käia meie treeningutel olenevalt treeningrupist 1­-4 korral nädalas. Meil on vaid hea meel, kui laps tegeleb veel mõne teise hobi või spordialaga paralleelselt.

Klubikultuuri ja meeskonnavaimu tugevdamise eesmärgil korraldame lastele ja nende peredele ühiseid spordi­- ning vabaajaüritusi. Oleme korraldanud klubi perepäevi nii vabas looduses, aga ka TTÜ spordihoones ja Saku Suurhallis. Tähtsustame omavahelist positiivset õhkkonda laste, treenerite ja lapsevanemate vahel. Lisaks võistlustele nii Eestis kui välismaal korraldame ka suve-­ ja linnalaagreid.

Oleme paindlikud. Meil on rohkem poiste kui tüdrukute treeninggruppe, kuid soovi korral oleme valmis võtma ka tüdrukuid poiste gruppidesse. Kuni 11-12-aastani on laste kehaline areng enam-vähem samal tasemel.

Klubi eestvedajaks ja peatreeneriks on Risto Lepp, kes on pikaaegne Eesti meeste käsipallikoondislane ning profisportlasena esindanud nii Saksamaa, Taani, Hispaania kui ka Luksemburgi klubisid. Tallinna Ülikooli kehakultuuri magistrikraadi ja EOK VII astme treenerina on Risto HC Tallinna klubi filosoofia abil võtnud südameasjaks kasvatada uus treenerite põlvkond, kes on energilised, sõbralikud ning arenemishimulised. Klubi rajamisel on suure kiituse ära teeninud esimesest hooaajast klubi juures olnud noortetreenerid Madis Kokkuta, Mari Helstein ja Indrek Verro.

hctallinn.ee