HC Tallinn alistas Balti liigas Läti hõbeda, kuid meistrist jagu ei saanud!

oktoober 1, 2018

HC Tallinn alustas lõppenud nädalavahetusel Balti meeste käsipalliliigagas kahe mänguga võõrsil – laupäeval saadi Läti meistri Dobele Tenaxi käest kaotus 26:36 ning pühapäeval alistati lätlaste hõbedameeskond Riia Celtnieks 33:26.

Pealinlased pöörasid kuueväravalise kaotusseisu võiduks

HC Tallinn läks Riias kohaliku Celtnieksi vastu 3:1 ette, kuid jäi siis 4:8 taha ning 19. minutiks oli kaotusseis kasvanud kuueväravaliseks, 6:12. “Olime suurtes raskustes palli väravasse toimetamisega – meie puhul juba tavaline probleem. Andsime vastasele võimalusi ja nad kasutasid neid hästi,” kirjeldas Tallinna peatreener Jüri Lepp avapoolaja sündmusi.

“Siis aga sattus Armis Priskus postide vahel hoogu ja kui väravavaht mängib hästi, süstib see eneskindlust teistessegi. Saime kaitse korda ning seeläbi tuli õnnestumisi rünnakulgi,” sõnas Lepp, kelle hoolealused nõelusid vahe kinni ja Markus Viitkari täpse karistusviske läbi said poolajaks tabloole 13:13 viigiseisu.

Pärast vaheaega jätkasid eestlased võimsalt – esimese 13 minutiga tabati kümme korda vastaste kolme vastu ning asuti 23:16 eduseisu. Siis lubati Celtnieks mängu tagasi ja pärast võõrustajate 5:0 vahespurti oli Tallinna edu vaid kaheväravaline, kuid lõpus oldi kindlamad ja võideti 33:26.

Rainer Kelk ja Rauno Aus viskasid võitjate kasuks kaheksa väravat, Viitkar lisas viis ning Robin Oberg neli tabamust. “Täna pääses maksvusele meie parem füüsiline vorm, suutsime vastased ikka väga edukalt üle joosta. Kahju, et mäng nii heitlik välja kukkus, aga samas on hea meel, et mõõn varakult tuli ja lõpuks võidu saime,” rõõmustas Lepp.

Statistika:
Dobele Tenax – HC Tallinn
Riia Celtinieks – HC Tallinn

hctallinn.ee/handball.ee

MEIE KLUBI

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga.

INSTAGRAM

[bt_bb_instagram gap=”no_gap” number=”9″ columns=”3″ hashtag=”” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ responsive=”” el_id=”” el_class=”” el_style=”” user_id=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” username=”hctallinn” target=”_self” cache=”60″][/bt_bb_instagram]